به گزارش تیتر داغ؛ محمد اسلامی در حاشیه افتتاح مترو  گلشهر- شهر جدید هشتگرد درخصوص اینکه آیا برای محرومان و سه دهک اول برنامه‌ای برای خانه‌دار شدن دارید یا خیر ، گفت: دیروز برای خانه‌دار کردن سه دهک اول جامعه جلسه گذاشتیم و با مشارکت تمام نهادهای حمایتی و دستگا‌ه‌هایی که برای محرومان اقدام می‌کنند ستاد تشکیل دادیم.

وی  افزود: مقرر شد با یک همگرایی و همزبانی و هماهنگی نقشه‌ای برای شناسایی محرومان تهیه و برای مسکن سه دهک اول یکپارچه تصمیم بگیریم.

وی گفت: ما زمین و وام بلاعوض  پیش‌بینی کرده‌ایم که به آنها بدهیم و خانه‌های آنها با مشخصاتی که در طراحی‌های بنیاد مسکن است انجام می‌شود.

* همکاری ۶ نهاد و بنیاد با دولت برای ساخت مسکن محرومان

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت:‌جلسه گروه را به کارگروه تبدیل کردیم تا نقشه راه را تهیه کنند و در استان‌ها توسط استانداردها قرارگاهی عمل کنیم و با توجه منابعی که بسیج مستضعفان، آستان قدس رضوی و بنیاد مستضعفان، کمیته امداد،‌ بهزیستی و خیرین مسکن‌ساز دارند با هم برای مسکن محرومان یک تصمیم یک شکل و هماهنگ ایجاد کنیم.

وزیر راه وشهرسازی در خصوص افتتاح پروژه متروی گلشهر شهر جدید هشتگرد گفت: این پروژه به مردم غرب استان البرز خدمات‌رسانی می‌‌کند و اگر چه اجرای این پروژه طولانی شد،‌ اما با تدابیری که داشتیم، این پروژه امسال به تنهایی ۲۵ درصد باقی‌مانده را به اتمام رساند.

* تردد آزمایشی در قطعه یک آزادراه تهران-شمال از دی ماه

وی افزود: از فردا بهره‌برداری آزمایشی پروژه مترو گلشهر شهر جدید هشتگرد انجام می‌شود و به تدریج زمان سیر قطارها کاهش می‌یابد.

به گفته وی، تاکنون یک‌هزار میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شده است و در وزارت راه سعی کردیم با تنوع‌بخشی به منابع،‌ هزینه آن را تأمین کنیم.

اسلامی ادامه داد: ادامه آزادراه همت – کرج و قطعه یک آزادراه تهران – شمال از پروژه‌هایی است که در دست احداث است و این پروژه‌های بزرگ تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی در خصوص آزادراه تهران – شمال گفت:‌ قطعه یک این آزادراه در حال نظافت و شستشو بوده، تابلوها و برق آزادراه وصل شده و به محض آنکه تمام شود، تردد آزمایشی در دماه آغاز خواهد شد.

منبع: فارس