تاریخ انتشار : جمعه 17 آذر 1402 - 10:48
کد خبر : 109935

هفته دوازدهم فصل بیست و سوم؛

ذوب آهن در پی پایان دادن به رکورد منفی/ ملوان به دنبال حفظ جایگاه

ذوب آهن در پی پایان دادن به رکورد منفی/ ملوان به دنبال حفظ جایگاه

در ادامه دیدار های هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال، امروز سه دیدار برگزار خواهد شد.

به گزارش تیتر داغ؛ در ادامه دیدارهای هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال امروز پنج‌شنبه ۱۷ آذر و به طور همزمان از ساعت ۱۵، ۳ دیدار برگزار خواهد شد که در مهم‌ترین بازی تیم‌های آلومینیوم و صنعت نفت رو در روی هم قرار می‌گیرند.

تیم‌های آلومینیوم و صنعت نفت در حالی امروز به مصاف هم می‌روند که شاگردان عبدالله ویسی در تیم نفت با ۱۰ امتیاز در رده ۱۲ جدول جای گرفته‌اند و شاگردان سید مجتبی حسینی در تیم آلومینیوم با ۱۴ امتیاز در مکان نهم ایستاده‌اند.

آخرین پیروزی آلومینیوم به تاریخ ۲۵ مهر مقابل نساجی مازندران بر می‌گردد که آنها موفق شدند با نتیجه یک بر صفر این تیم را شکست دهند. آلومینیوم بر خلاف شروع خوبی که در ابتدای لیگ برتر داشت در چند هفته اخیر نتایج خوبی را به دست نیاورده که البته اشتباهات داوری هم تأثیر زیادی بر نتایج اخیر آلومینیوم داشته است.

شاگردان حسینی در ۴ دیدار اخیر خود دو تساوی و دو شکست را تجربه کرده‌اند و در اندیشه پایان دادن به نتایج ضعیف خود هستند تا خود را دوباره به جمع تیم‌های مدعی اضافه کنند.

نفتی‌های آبادان در فصل بیست و سوم و تا به اینجای کار تنها دو پیروزی به دست آورده‌اند که آخرین برد آنها به دیدار هفته گذشته مقابل مس رفسنجان بر می‌گردد که آنها موفق شدند در دیداری خارج از خانه ۳ امتیاز با ارزشی را به ارمغان بیاورند. نکته جالب اینجاست که صنعت نفت در این فصل تاکنون نتوانسته در ورزشگاه تختی آبادان پیروز شود و شاگردان ویسی امروز این فرصت را دارند تا ضمن کسب دومین پیروزی متوالی خود به اولین برد خانگی هم دست یابند و به قدمی آلومینیوم اراک برسند.

دو دیدار رفت و برگشت فصل گذشته این دو تیم در فصل گذشته با برتری تیم آلومینیوم همراه بود و آخرین پیروزی صنعت نفت برابر این تیم به تاریخ ۸ دی ۱۴۰۰ بر می‌گردد که آنها موفق شدند در خانه با حساب ۳ بر یک میهمان خود را با شکست بدرقه کنند.

طالب ریکانی بازیکن باسابقه و کاپیتان صنعت نفت با ۴ گل زده بهترین آمار را در بین سایر هم تیمی‌های خود دارد و در تیم آلومینیوم اراک هم مهران موسوی و مهدی لیموچی هر کدام با دو گل زده از این لحاظ بهترین آمار را دارند.

این بازی با قضاوت حسین زمانی در ورزشگاه تختی آبادان برگزار می‌شود. لازم به ذکر است که خداداد افشاریان رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال ناظر این بازی است.

 

پیکان – ذوب آهن

تیم فوتبال پیکان در دومین بازی خود تحت هدایت رضا عنایتی در ورزشگاه پاس قوامین (دستگردی) تهران و با قضاوت محمدرضا تارخ از ذوب آهن اصفهان میزبانی خواهد کرد. پیکانی‌ها در هفته گذشته و در اولین بازی تحت هدایت عنایتی در دیداری که با حاشیه‌های زیاد داوری همراه بود مقابل آلومینیوم اراک به تساوی یک بر یک رضایت دادند.

آخرین پیروزی ذوب آهن مقابل پیکان در تهران به ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ بر می‌گردد که سبزپوشان اصفهانی موفق شدند پیکان را با تک گل حمید بوحمدان شکست دهند. عدم پیروزی ذوب آهن در سال‌های اخیر مقابل پیکان در تهران باعث شده تا شاگردان محمد ربیعی انگیزه بالایی برای پیروزی در این بازی داشته باشند تا به رکورد منفی خود پایان دهند.

در دو بازی رفت و برگشت فصل گذشته یک پیروزی خانگی سهم ذوب آهن بود و دیدار برگشت هم با نتیجه تساوی بدون گل خاتمه یافت. ذوب آهن تحت هدایت محمد ربیعی یکی از بهترین شروع‌های خود در رقابت‌های لیگ برتر را تجربه کرده است و این تیم تا پایان هفته یازدهم و به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به ملوان در رده چهارم جدول قرار گرفته است و در صورت از دست دادن امتیاز توسط ملوان در بازی امروز مقابل شمس آذر قزوین شاگردان ربیعی این فرصت را دارند تا با پیروزی مقابل پیکان به رده دوم جدول صعود کنند.

پیکان در ۵ دیدار اخیر خود در لیگ برتر ۳ تساوی و دو شکست را تجربه کرده و آخرین پیروزی خودرو سازان در این رقابت‌ها به تاریخ ۱۳ مهر و مقابل استقلال خوزستان بر می‌گردد که در آن بازی توانستند میزبان خود را یک بر صفر شکست دهند.

ذوب آهن هم در ۵ بازی اخیر خود در لیگ برتر، دو پیروزی، دو تساوی و یک شکست را به دست آورده است و سبزپوشان هفته گذشته در ورزشگاه فولادشهر اصفهان موفق شدند به روند پیروزی‌های متوالی استقلال تهران خاتمه دهند و حالا انگیزه بیشتری برای موفقیت در این دیدار دارند تا آمار خوب خود را در این فصل بهبود ببخشند.

پیکان تا پایان هفته یازدهم، ۹ امتیاز کسب کرده و بر حسب تفاضل گل بهتر نسبت به تیم فولاد در رده ۱۳ جدول قرار دارد و برای فاصله گرفتن از منطقه صعود نیاز مبرمی به ۳ امتیاز خانگی این بازی دارد.

 

ملوان – شمس آذر

ملوان و شمس آذر سابقه رویارویی در لیگ دسته اول را در کارنامه خود دارند و دیدار امروز آنها، اولین بازی رو در روی این دو تیم در تاریخ رقابت‌های لیگ برتر محسوب می‌شود. در دو بازی رفت و برگشت در لیگ دسته اول یک بازی با برد ملوان همراه بود و یک بازی هم با نتیجه تساوی بدون گل خاتمه یافت.

ملوان که فصل گذشته و در هفته پایانی حضور خود در فصل بیست و سوم را قطعی کرد در لیگ امسال، با هدایت مهدی تارتار نتایج فوق العاده ای کسب کرده و به دلیل پیروزی روز گذشته یک بر صفر تراکتور مقابل گل گهر سیرجان جایگاه دوم خود را از دست داده است که امروز شانس این را دارد تا با برتری مقابل شمس آذر و لغزش ذوب آهن مقابل پیکان بار دیگر پشت سر استقلال تهران در مکان دوم جدول بایستد.

شمس آذر هم با هدایت سعید دقیقی شمایل یک تیم تازه وارد شده به لیگ برتر را ندارد و نتایج قابل قبولی را تاکنون به دست آورده است. هر دو تیم ملوان و شمس آذر در ۵ دیدار اخیر خود در لیگ برتر، شکستی را تجربه نکرده‌اند و بازیکنان این دو تیم می‌کوشند تا رکورد تیم مقابل را خراب کنند.

نکته جالبی که می‌توانیم به آن اشاره کنیم این است که هر دو تیم در ۵ بازی اخیر خود نتایج مشابه دو پیروزی و ۳ تساوی را به دست آورده‌اند. تیم‌های شمس آذر، هوادار و صنعت نفت آبادان هر ۳، ۱۰ امتیازی هستند و شمس آذر به دلیل تفاضل گل بهتر نسبت به آن دو تیم پشت سر آلومینیوم اراک در رده دهم جدول ایستاده است و با پیروزی در بازی با ملوان به دلیل اینکه تیم آلومینیوم ۱۴ امتیازی هست هیچ صعودی در جدول رده بندی نخواهد داشت و تنها می‌تواند خود را از دو تیم رقیب دیگر خود یعنی هوادار و صنعت نفت جدا کند.

رضا جعفری و مسعود کاظمینی با ۵ و ۳ گل زده دو بازیکن تأثیرگذار ملوان در دیدارهای اخیر این تیم محسوب می‌شوند. در تیم شمس آذر ۴ بازیکن (عیسی مرادی، امیرمسعود سرآبادانی، امیرمحمد نسایی و رحمان جعفری) هرکدام ۳ گل برای تیم خود وارد دروازه حریفان کرده‌اند و در اندیشه درخشش در دیدار خارج از خانه مقابل ملوان بندرانزلی هستند.

این بازی با قضاوت سعید رحیمی مقدم در ورزشگاه مرحوم سیروس قایقران برگزار می‌شود.

در ادامه مسابقات هفته دوازدهم فردا شنبه ۱۸ آذر ۴ دیدار برگزار خواهد شد.

شنبه ۱۸ آذر

نساجی – استقلال خوزستان ساعت: ۱۵

سپاهان – مس رفسنجان ساعت: ۱۵

پرسپولیس – هوادار ساعت: ۱۵:۳۰

فولاد – استقلال تهران ساعت: ۱۷:۴۵

منبع: مهر

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.