به گزارش تیتر داغ؛ سید رضا غفاریان در مراسم انعقاد تفاهم نامه با یک شرکت فعال در حوزه سیمان گفت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر در زمره قدیمی ترین دانشگاه های کشور است که از ابتدای شروع کار خود با عنوان صنعتی فعالیت کرده است.

وی افزود: اکنون این دانشگاه جز دانشگاه های تراز اول کشور است بطوریکه رشته های تخصصی همچون: پلیمر و رنگ، نساجی، هوافضا، مهندسی پزشکی و…برای اولین بار در دانشگاه صنعتی امیرکبیر پایه گذاری شده اند.

به گفته دکتر غفاریان، در این دوره مدیریتی سعی شده است تا حرفه ای تر به پروژه ها پرداخته شود به این صورت که پژوهش ها نیاز محور باشند و به محصول تبدیل شوند و همچنین پروژه های محصول محور مورد نیاز کشور در این دانشگاه انجام گیرد.

وی با بیان اینکه رسالت دانشگاه چند جنبه دارد، گفت: تربیت نیروها و مهندسین خبره با دانش و مهارت یکی از رسالت های دانشگاه است. دیگر رسالت دانشگاه توجه خاص به انجام تحقیقات و پژوهش های محصول محور است به طوریکه این محصولات دارای بهترین سطح از نظر تکنولوژی باشند.

غفاریان خاطر نشان کرد: برای اینکه دانشگاه منتفع از تلاش ها باشد، سیاست دانشگاه تشکیل کارگروه هایی متشکل از صنعت و تیم‌های تحقیقاتی دانشگاهی است تا با کمک یکدیگر بتوانند محصولات مورد نیاز کشور را عرضه نمود.

وی همچنین بیان داشت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر در بخش تحقیق، توسعه و آینده نگری، ید طولایی دارد و اگر این توانمندی را در کنار توانایی های صنعت قرار دهد به ساختار خوبی میتوان رسید.

به گفته معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، یکی از اقدامات دانشگاه، ورود به بخش سیمان و رفع نیاز قطعات این صنعت است و تاکنون روی تولید جک های بزرگ و برینگ های بزرگ اقداماتی انجام شده است.

وی افزود: تا بهار سال آینده، فاز اول پایلوت تولید نوار نقاله استیل کورد، به پایان خواهد رسید.

به گفته دکتر غفاریان، خوشبختانه مرکز طراحی و نوآوری حوزه صنایع فولادی و سیمانی در دانشکده موار و متالورژی ایجاد شده است.

وی خاطر نشان کرد: همه تلاش دانشگاه این است که با نگاه علمی و حرفه ای، نیازهای صنعت را به صورت بنیادی دنبال کند و با کمک بخش خصوص صنعتی، محصولات با کیفیت بالا و استاندارد را تحویل دهد.

منبع: دانشگاه صنعتی امیرکبیر