به گزارش تیتر داغ؛ سرهنگ مجید رنجبر رییس مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند پلیس راهور تهران بزرگ، با اشاره به تردد خودروهای سنگین در پایتخت اظهار کرد: بعضی از خودرو‌های سنگین همچون کامیونت‌هایی که رانندگانشان گواهینامه پایه یک دارند و ظرفیتشان ۵ تن به پایین است، ورودشان به شهر‌ها آزاد است، اما در رابطه با کامیون‌ها پلیس طرحی مشخص را راه‌انداری کرده است.

وی ادامه داد: نام این طرح «کامیون» است و در ۴۶ نقطه از شهر تهران در ورودی‌ها اجرا می‌شود و استعلام گواهینامه، نمره منفی، خلافی، حمل بار اضافی و… را کنترل می‌کند، همچنین همکاران ما این طرح را روزانه از ساعت ۶ صبح تا ۲۲ شب با دقت فراوان اجرا می‌کنند.

رییس مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند پلیس راهور تهران بزرگ تصریح کرد: نیرو‌های پلیس در ورودی‌های شهر تهران مستقر هستند و تمام جوانب کامیون‌ها، کامیونت‌ها، وانت‌بار‌ها و… را بررسی می‌کنند و اگر تخلفی را مشاهده کنند، آن خودرو توقیف ساعتی می‌شود و تنبیه می‌شوند.

سرهنگ رنجبر یادآور شد: برای مثال اگر وانت‌باری یک بار نامتعارفی داشته باشد که موجب تصادف شود، پلیس به آن اجازه تردد نخواهد داد و وانت به پارکینگ منتقل می‌شود.

وی با اشاره به مقایسه آمار تصادفات در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۹۹، گفت: تردد‌ها نسبت به سال قبل افزایش داشته و همین امر موجب شده که آمار تصادفات ما در سال ۱۴۰۰ روند افزایشی داشته باشد.