به گزارش تیتر داغ؛ رستم قاسمی در حاشیه جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس با وزیر راه و شهرسازی و معاونان وی در خصوص آخرین وضعیت نهضت ملی مسکن اظهار کرد: در این جلسه آخرین وضعیت نهضت ملی مسکن بررسی شد و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس متفق القول از اجرای قانون جهش تولید مسکن که مصوبه مجلس است، حمایت کردند.

وی افزود: برای رفع مشکلات و موانع نهضت ملی مسکن مذاکراتی در ۳ ساعت یا اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس داشتیم و موضوعات مورد بررسی قرار گرفت. همچنین در خصوص راه اندازی صندوق توسعه مسکن بحث‌هایی شد و قرار شد راهکارهای تخصیص خط اعتباری مسکن مهر و اقساط بازگشتی آن به صندوق ملی مسکن و همچنین اجرای تبصره‌های ۱۴ و ۱۸ قانون بودجه مبنی بر فروش اموال وزارت راه و شهرسازی برای تجهیز صندوق ملی مسکن اندیشیده شود.

وزیر راه و شهرسازی درباره ساخت مسکن روستایی گفت: ۸۰۰ هزار واحد از ۴ میلیون واحد دولت سیزدهم به مسکن روستایی اختصاص دارد که ساخت ۲۰۰ هزار واحد آن آغاز شده است.

قاسمی ادامه داد: اخیراً مشکلاتی در خصوص نرخ سود تسهیلات ساخت مسکن روستایی داشتیم که امیدواریم در نشستی که هفته آینده با رئیس جمهور داریم این مانع برطرف شود.

منبع: مهر