به گزارش تیتر داغ؛  حجت الاسلام و المسلمین مصطفی راهی سخنران و کارشناس مذهبی گفت: نگاه دنیای غرب به انسان را هر قدر هم که بخواهیم لطیف کنیم و برای آن تحلیل‌های حقوق بشری ارائه نماییم، اما در عمل وجهی برای دفاع از آن وجود ندارد. گردانندگان دنیای غرب حتی اگر در فضای پرزرق‌وبرق رسانه‌های تحت مدیریتشان بزک شوند، باز هم در گوشه گوشه دنیا، خبر‌هایی به گوش می‌رسد که حاکمان این رسانه‌ها، بی‌رحمانه به دنبال استثمار انسان‌ها هستند.

وی افزود: متاسفانه دنیای غرب با رویکرد تبعیض آمیزش، نتیجه‌ای جز تحقیر برای انسان‌ها نداشته است، هر چند که این تحقیر را در یک فضای جذاب ارائه کرده باشد و خودِ فرد ندانسته آن را انتخاب کرده و به گمان خویش در انتخابِ آن و در نحوه عملکرد درون آن، احساس آزادی کند.

این پژوهشگر مذهبی ادامه داد: دنیای غرب پایه و اساس حکمرانی استعمارگرانه‌اش را در قالب شهوات قرار داده است؛ چرا که وقتی به معنای شهوت دقت می‌کنیم، متوجه می‌شویم که در ظاهر مروج آزادی و توجه به خواسته‌های دل است، اگرچه در حقیقت، اسارت انسان را به دنبال دارد. تاج العروس یکی از معتبرترین کتاب‌های لغت در تعریف شهوت بیان می‌کند «شهوت» در لغت داراى مفهوم عامى است که به هرگونه خواهش نفس و میل و رغبت به لذّات مادى اطلاق می‌شود و این همان چیزی است که می‌تواند مورد توجه حاکمیت طاغوت و شیطان برای برقراری حکومتش قرار گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین راهی تصریح کرد: انحراف از حق که خواسته اصلی حکومت‌های طاغوتی است با نگاه ویژه و فراتر از نیاز طبیعی به شهوات اتفاق می‌افتد و قرآن نیز پرده از این حقیقت برمی‌دارد و نقطه حساس تقابل حق و باطل را بر پیروی از شهوات بیان می‌کند و می‌فرماید «وَاللَّهُ یُرِیدُ أَنْ یَتُوبَ عَلَیْکُمْ وَیُرِیدُ الَّذِینَ یَتَّبِعُونَ الشَّهَوَاتِ أَنْ تَمِیلُوا مَیْلًا عَظِیمًا»؛ خدا مى‌‏خواهد شما را ببخشد (و از آلودگى پاک نماید)، اما آن‌ها که پیرو شهوات‌اند، مى‏‌خواهند شما به کلى منحرف شوید.

وی اظهار کرد: شاید برخی متوجه این اسارت نباشند و به گمانشان پیروی از شهوات، اوج آزادی باشد، اما از نگاه تیزبین انسان‌های با بصیرت این امر پوشیده نیست که پیروی از شهوات، چیزی جز بردگی شهوت‌ها و انسان‌های گردنکش زمانه نیست. امام خمینی (ره) در توضیح این حقیقت در کتاب شریف چهل حدیث خود می‌فرماید: «انسان مطیع شهوات و مقهور نفس امّاره، بنده فرمان‌بر آن‌هاست و هر چه آن‌ها امر کنند با کمال خضوع اطاعت کند و در پیشگاه آن‌ها عبد خاضع و بنده مطیع گردد تا کار به جایی رسد که اطاعت آن‌ها را مقدم دارد بر اطاعت خالق سماوات و ارض و بندگی آن‌ها را برگزیند».

این کارشناس مذهبی ادامه داد: وقتی گزارش‌های برخی از افرادی که خود مروج این شهوات هستند را مطالعه می‌کنیم، بیشتر به این حقیقت پی می‌بریم که بسیاری از آن‌ها در حکم عروسک‌های خیمه شب بازی در دستان این مستکبران هستند و با کوچک‌ترین نافرمانی تحت شدیدترین فشار‌ها قرار می‌گیرند. حاکمان ثروتمند و دارای رسانه غربی در مقابل کوچک‌ترین موج و حرکتی که موجب باز شدن بند‌های اسارت در شهوات شود، واکنش نشان می‌دهند و به شکلی تحقیرآمیز با صاحبان این موج‌ها برخورد می‌نمایند.

بردگی در دنیای مدلینگ/ برهنگی، آزدی یا بردگی شیطان و قدرت‌های بزرگ؟

حجت الاسلام راهی توضیح داد: در گزارشی افشاگرانه از «حلیمه عدن» مدل مسلمان و محجبه سومالیایی-آمریکایی که کمتر از دو سال پس از کناره‌گیری از حضور در برنامه‌های نمایشی دنیای مدلینگ از درگیری‌های درونی و فضای استثماری این عرصه پرده برداشت، می‌خوانیم: «در دو سال آخر به عوامل گروه اعتماد کردم و وقتی قرار شد باحجاب کامل روی صحنه نمایش بروم، دردسر‌ها یکی‌یکی از راه رسیدند؛ برای مثال جای روسری‌های معمولی برای من یک تکه پارچه جین در نظر گرفتند که روی سرم بگذارم. روشی که آن‌ها طراحی کرده بودند باعث شد من از اصالت و تصویر خودم فاصله بگیرم. حجاب من مدام آب می‌رفت و در هر برنامه مدلینگ و نمایش مدها، کوچک‌تر و کوچک‌تر می‌شد».

بردگی در دنیای مدلینگ/ برهنگی، آزدی یا بردگی شیطان و قدرت‌های بزرگ؟

«حلیمه عدن»

وی افزود: واقعیت دنیای مدرن همان حقیقتی است که قرآن برای پیغمبر اسلام (ص) بیان می‌کند که تفکرات مشرکانه و ملحدانه حتی اگر در جایی از خود نرمش نشان دهد، برای این است که زمینه را برای استثمارگری خود مهیا سازد و تا زمانی که کاملاً فرد را از پای در نیاورد و به کیش و آیین خود گرایش ندهد، دست از سرش بر نمی‌دارد.

این پژوهشگر مذهبی در پایان گفت: دستور قرآن در این‌گونه موارد، ثبات قدم و عدم وادادگی تحت هر شرایطی است؛ آنجا که می‌فرماید: «وَلَنْ تَرْضَى عَنْکَ الْیَهُودُ وَلَا النَّصَارَى حَتَّى تَتَّبِعَ مِلَّتَهُمْ قُلْ إِنَّ هُدَى اللَّهِ هُوَ الْهُدَى وَلَئِنِ اتَّبَعْتَ أَهْوَاءَهُمْ بَعْدَ الَّذِی جَاءَکَ مِنَ الْعِلْمِ مَا لَکَ مِنَ اللَّهِ مِنْ وَلِیٍّ وَلَا نَصِیرٍ»؛ هرگز یهود و نصاری از تو راضی نخواهند شد، (تا به طور کامل، تسلیم خواسته‌های آن‌ها شوی و) از آیین (تحریف یافته) آنان، پیروی کنی. بگو: “هدایت، تنها هدایت الهی است! ” و اگر از هوی و هوس‌های آنان پیروی کنی، بعد از آنکه آگاه شده‌ای، هیچ سرپرست و یاوری از سوی خدا برای تو نخواهد بود.