به گزارش تیتر داغ؛ نیما مرادی، بنیانگذار و مدیر تحقیق یک شرکت استارتاپی، اظهار کرد: شرکت ما با هدف نقش آفرینی در تبدیل نظام درمان محور به نظام سلامت محور ایجاد شده است که برای تحقق این آرمان از هوش مصنوعی و تربیت نیروی انسانی متخصص استارتاپی بهره برده ایم.

او افزود: دستگاه تست شمارش کامل خون به عنوان اولین محصول استارتاپی ما وارد بازار خواهد شد. این محصول با هدف دسترسی در هر زمان برای هر یک از اقشار جامعه با کمترین هزینه و آسانترین کاربرد برای آگاهی افراد از وضعیت سلامت خود تولید شده است که قابلیت اندازه گیری ۱۹ پارامتر خونی با استفاده از تنها یک قطره خون در زمان کمتر از ۱۰ دقیقه را دارد.

مدیر تحقق و توسعه این استارتاپ تصریح کرد: ما با ساخت این دستگاه توانسته ایم با فناوری‌های به روز دنیا یعنی دستگاه‌های خارجی رقابت کنیم، این محصول علاوه بر کیفیت بالا از قیمت مناسب و کمتری هم برخوردار است.

او در خصوص کارکرد این محصول گفت: از این محصول به دلیل  قیمت مناسب، راحتی استفاده و کوتاه بودن زمان جواب تست و اهمیت تست CBC در مکان های مختلفی از جمله اورژانس، مناطق دورافتاده و خانه‌های بهداشت روستایی و خانه سالمندان می‌توان استفاده کرد.

مدیر تحقیق این استارتاپ بیان کرد: یکی از مهم ترین ویژگی های این دستگاه تشخیص کم خونی خواهد بود که در بین افراد مناطق دورافتاده بسیار شایع است.

او افزود: امروزه از طریق آزمایش های خون می توان به نشانه های بیماری سرطان پی برد به همین دلیل  تست CBC یکی از پرکاربردترین تست  و پر سفارش ترین تست های آزمایش گاهی در سراسر دنیاست.

مرادی تصریح کرد: تکنولوژی به کار رفته در این دستگاه به این صورت است که تصاویر  سلول‌های مشکل دار و مشکوک نشان داده می شود و از این طریق  و به بیماری فرد می‌توان پی برد.

او در خصوص تفاوت اصلی این دستگاه با نمونه‌های خارجی گفت: معمولاً نمونه‌های آزمایشگاهی این دستگاه رقیب محصول ما محسوب نمی‌شوند  اما تفاوت اصلی ما  پایین بودن قیمت تا ۱۰ برابر نسبت به نمونه های خارجی است. این تکنولوژی در داخل کشور تولید و کاملا بومی سازی شده است.