به گزارش تیتر داغ؛ محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، طی ماه‌های اخیر در قالب سفرهای استانی هیئت دولت، به استان‌ها و شهرهای مختلف کشور رفته و در پی حل مسائل فرهنگی و هنری موجود برآمده است که از جمله این اقدامات می‌توان به دیدار با پیشکسوتان هنرمند و نیز هنرمندان گمنامی همچون خضر قادری گرماوی هنرمند پیشکسوت ۱۰۷ ساله موسیقی اقوام و حسینعلی شبانپور اشاره کرد.

در همین راستا با تعدادی از هنرمندان موسیقی به گفت‌وگو نشسته‌ایم و نظر آنها را درباره سفرهای استانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و خروجی این سفرها را جویا شده‌ایم که در ادامه از نظر می‌گذرانید.

ریاحی: دیدار با هنرمندان گمنام امری پسندیده است/ اهمیت اطلاع از مشکلات هنرمندان موسیقی اقوام

اطلاع از مشکلات هنرمندان موسیقی مهم است

در چنین دیدارهایی مشخص می‌شود که کدام شاخه هنری ارزش بیشتری دارد تا مورد حمایت بیشتر دولت قرار بگیرد و کدام شاخه هنری نیازمند کمک کمتری است

نادر مشایخی، آهنگساز و رهبر ارکستر، در خصوص تأثیر سفرهای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به ایرنا گفت: مسلماً چنین سفرهایی تأثیرگذار خواهد بود، چرا که مهم است مسئولان از مشکلات هنرمندان مطلع شوند و با آن‌ها به گفت‌وگو بنشینند. در چنین دیدارهایی دغدغه هنرمندان مطرح می‌شود و پس از آن مسئولان بهتر می‌توانند به یک راه‌حل مناسب برای حل آن مشکل و دغدغه برسند.

وی با اشاره به اهمیت دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با هنرمندان در شاخه‌های متفاوت موسیقی، گفت: در چنین دیدارهایی مشخص می‌شود که کدام شاخه هنری ارزش بیشتری دارد تا مورد حمایت بیشتر دولت قرار بگیرد و کدام شاخه هنری نیازمند کمک کمتری است.

مشایخی در رابطه با کارنامه دولت سیزهم در عرصه فرهنگ و هنر بیان کرد: در یک سال اخیر تلاش‌های خوبی در عرصه فرهنگ و هنر صورت گرفته است و من امیدوارم این تلاش‌ها منسجم‌تر شود و با امیدواری بیشتر بتوانیم به آینده بنگریم.

ریاحی: دیدار با هنرمندان گمنام امری پسندیده است/ اهمیت اطلاع از مشکلات هنرمندان موسیقی اقوام

دیدار با هنرمندان گمنام امر پسندیده‌ای است

حسن ریاحی، یکی از آهنگسازان مشهور و چهره ماندگار موسیقی ایران نیز سفرهای وزیر ارشاد به شهرهای مختلف و دیدار او با هنرمندان گمنام را مثبت ارزیابی کرد و به ایرنا گفت: چنین دیدارهایی بسیار خوب است و می‌تواند در روحیه هنرمندان پیشکسوت موثر باشد و نشاط آن‌ها را بالا ببرد.

این آهنگساز مطرح، بر لزوم تداوم چنین دیدارهایی تأکید کرد و ادامه داد: دیدار با هنرمندانی که کمتر چهره شده‌اند و گمنام هستند امر پسندیده‌ای است و امیدواریم که این دیدارها ادامه پیدا کند و نتایج مثبت آن را در وضعیت موسیقی کشور ببینیم.

ریاحی: دیدار با هنرمندان گمنام امری پسندیده است/ اهمیت اطلاع از مشکلات هنرمندان موسیقی اقوام

موسیقی دارد جدی گرفته می‌شود

وحید اسداللهی نوازنده و موسیقی‌دان ایرانی هم سفرهای استانی مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را بسیار امیدوارکننده‌ دانست و به ایرنا گفت: امیدواریم چنین سفرهایی ادامه پیدا کند و هنرمندان بیشتری بتوانند با آقای وزیر دیدار کنند. در نهایت امیدوارم در جریان چنین دیدارهایی به موسیقی درست ایران دست پیدا کنیم.

وی اضافه کرد: این دیدارها اگر تداوم داشته باشد تاثیر خودش را بیشتر نشان می‌دهد. نکته‌ای که به نظر می‌آید حائز اهمیت است، توجه مسئولان به موسیقی است و انگار کم کم موسیقی دارد جدی گرفته می‌شود.

منبع: ایرنا