به گزارش تیتر داغ ؛پرویز قزلباش دیروز (۳ فروردین) در نشست خبری با اصحاب رسانه که به صورت ویدئو کنفرانس  برگزار شد، اظهار کرد: بیماری کرونا در استان زنجان همچنان سیر صعودی ملایمی دارد که خودش را با بستری افراد در مراکز درمانی نشان می‌دهد.

وی تصریح‌کرد: ۳۵۴ نفر بیمار در بیمارستان‌های استان بستری شده و مجموع بیماران مبتلا به کرونا در استان به ۳۹۴ نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای بروز بیماری کرونا در استان تاکنون، ۱۱۴۱ نفر در بیمارستان‌های استان بستری شدند که از این تعداد ۷۸۹ نفر ترخیص شدند، افزود: هر بیمار کرونایی به طور متوسط ۵ الی ۶ روز در بیمارستان‌ها بستری می‌شوند. در حال حاضر ۳۵۴ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

این مسئول با اشاره به اینکه ورود افراد از استان‌های دیگر به  استان زنجان تاثیر خود را در روزهای آتی در رشد بیماری خواهد گذاشت، تصریح کرد: ۶ هزار و ۳۰۸ نفر از این افراد در  استان شناسایی و قرنطینه هستند. قابل ذکر است این افراد عموما زنجانی‌هایی هستند که از دیگر استان‌ها از جمله استان‌های آلوده به ویروس کرونا آمده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان ضمن تشکر از مشارکت بخش اعظم مردم که توصیه‌ها را رعایت کردند و در خانه‌های خود ماندند، در رابطه با رفتار بخشی از مردم زنجان در روزهای آخر سال ۹۸، خاطرنشان کرد: بخشی از مردم رعایت نکردند و در بازار و تجمعات حضور داشتند؛ قطعا رفتار مردم در روزهای گذشته، باعث افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در استان خواهد شد.

منبع ؛ ایسنا