مقاومت را می توان به عنوان پرکاربرد ترین قطعه در مدار های الکتریکی و الکترونیکی در نظر داشت. مقاومت فلزی از جمله نمونه های موجود در این دسته بوده و ویژگی های خاص خود را نیز دارد. با کمک مقاومت های مختلف می توان جریان را در تمامی مدار به خوبی کنترل کرده و در سطحی خاص مورد استفاده قرار داد. هرچه کیفیت در این محصولات بالاتر باشد می توان راحت تر و سریع تر از آن ها استفاده کرد. کیفیت در این محصولات می تواند میزان خطا را تا حد بسیار بالایی کاهش دهد. افت ولتاژ و جریان در مقاومت های مختلف با توجه به پارامتر های مختلف مشخص می شود. با توجه به مداراتی که در اختیار داریم می توان از انواع مقاومت های موجود به خوبی استفاده کرد. مقاومت ها را به وسیله متریال های بسیار متنوعی تولید می کنند.

منبع: الکترو امکا

ویژگی های موجود در هریک از این مقاومت ها می تواند به شما در حالت های مختلف کمک کند. در مقاومت ها به صورت کلی از فلزات و نیمه رسانا ها به صورت گسترده ای استفاده می کنند. مقاومت فلزی با توجه به داشتن ساختاری خاص می تواند در شرایط بسیار متنوعی کار کند. هرچه این تنوع در محصولات بالاتر باشد می توان کارایی و فواید بیشتری را نیز مشاهده کرد. می توان در دسته بندی های بسیار زیادی این مقاومت ها را نیز قرار داد. به صورت کلی مقاومت فلزی در دو دسته ثابت و متغیر قرار می گیرد. نمونه های ثابت با داشتن قابلیت های متنوع خود می توانند برای افراد گزینه های بسیار مناسبی باشند. در کاربرد های خاص و ویژه ای از مقاومت های متغیر استفاده می کنند. هرچه کیفیت در این محصولات بالاتر باشد می توان ویژگی های بیشتری را نیز در اختیار داشت.

مقاومت وات بالا چه کاربردی دارد

مقاومت فلزی وات بالا از جمله محصولاتی است که امروزه در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. در تمامی مقاومت های موجود می توان مقدار توان مشخصی را مشاهده کرد. این توان نشان دهنده حداکثر ولتاژ و جریان عبوری نیز می باشد. با توجه به مقدار مقاومت و توان موجود می توان حداکثر ولتاژ و جریان عبوری را به راحتی تعیین کرد. به این دلیل است که مقاومت ها را بر اساس توان های به کار رفته مورد استفاده قرار می دهند. مقاومت های وات بالا را می توان در مدارات خاصی با ولتاژ و جریان زیاد مورد استفاده قرار داد.

در صنایع بزرگ استفاده از مقاومت بسیار کمتر از بخش الکترونیک می باشد اما باید توجه داشت که استفاده از این محصولات به شکل های مختلف فوایدی را نیز دارد. از مهم ترین فواید این نوع مقاومت می توان به آستانه تحمل عبور جریان اشاره کرد. مقاومت فلزی توان بالا در به راحتی خراب نشده و می تواند تا جریان های بسیار بالایی کارایی بدون نقصی را نیز داشته باشد. این محصولات را معمولا برای کاربرد های خاص و مداراتی که تغییر در آن ها زیاد می باشد به کار می برند.

مقاومت فلزی وات بالا را می توان برای کاربرد های مختلف به کار برده و از آن ها نهایت بازدهی را نیز دریافت کرد. از مهم ترین کاربرد های این محصولات می توان به وسایل و تجهیزات پزشکی اشاره کرد که باید در برابر جریان های زیاد در امان باشند. می توان از مقاومت فلزی در برخی از محافظ های برق نیز استفاده کرد. به دلیل طول عمر بسیار مناسبی که دارند برای کاربرد های گسترده ای مناسب می باشند.

معرفی مقاومت فلزی

توان های مختلف

مقاومت هیتسینکی

مقاومت هیتسینکی از جمله محصولاتی است که در الکترونیک بسیار کاربرد دارد. یکی از دشمنان اصلی در صنعت برق دما می باشد. بالا رفتن دما به معنای افزایش چشمگیر افت ولتاژ و جریان می باشد. بالا رفتن دما با مقدار مقاومت رابطه معکوس داشته و می تواند کارایی کلی مدار را نیز تحت تاثیر خود قرار دهد. مقاومت فلزی از جمله محصولاتی است که به هیتسینک نیاز دارد. استفاده گسترده این محصولات در صنعت الکترونیک باعث شده است تا بازدهی مدارات به صورت گسترده ای بالا رود.

دریافت گرما از مدار و انتقال آن به خارج توسط یک هیتسینک می تواند مقدار مقاومت را به صورت کلی ثابت نگه دارد. طبق روابط و استاندارد های موجود دمای مقاومت نباید از هدی تجاوز کند. تجاوز این مقدار می تواند باعث از بین رفتن کارایی شود. مقاومت فلزی را باید به همراه هیتسینک ها به کار برد تا بالاترین کاربرد ها را مشاهده کرد. هرچه مقاومت در این محصولات بالاتر باشد می توان هیتسینک بزرگتری را نیز مشاهده کرد.

ویژگی های مقاومت فلزی

برای مقاومت فلزی می توان ویژگی های خاصی را در نظر داشت که به مرور زمان می توانند برای شما فواید خود را به خوبی نشان دهند. وجو مزایا و ویژگی های متنوع در این محصولات باعث شده است تا بتوان به راحتی در قسمت های مختلف از آن ها استفاده کرد. از مهم ترین مزیت ها و ویژگی های مقاومت فلزی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • اندازه بسیار مناسب
  • مقاومت بسیار بالا در برابر افزایش دما با تغییرات عمده دما در محیط
  • ثبات کاری و طول عمر بسیار بالا در مدت زمان طولانی
  • دامنه گسترده عملیاتی برای استفاده های مختلف
  • تلفات بسیار پایین نسبت به دیگر نمونه های موجود
  • قیمت مناسب و فراوانی بسیار خوب در بازار
  • تنوع بالا در مقادیر مورد استفاده
  • انعطاف بسیار مناسب برای استفاده در حالت های مختلف

وجود این مزایا در مدار های الکترونیک باعث شده است تا بتوان به راحتی در حالت های مختلف از این محصولات بالاترین استفاده را داشت. در انواع برد های الکترونیکی و الکتریکی وجود این محصولات می تواند مزایای بسیاری داشته و از تلفات مختلف نیز جلوگیری کند.

معرفی مقاومت فلزی

ویژگی های بسیار زیاد

جمع بندی

در یک جمع بندی کلی می توان بیان داشت که مقاومت فلزی به عنوان یکی از بهترین نمونه های موجود بوده و به خوبی می توان کاربرد های بسیار زیادی را نیز مشاهده کرد. استفاده از مقاومت های فلزی مناسب می تواند برای شما بالاترین بازدهی را به همراه داشته باشد. الکترو ام کا به عنوان یکی از مجموعه های بسیار معتبر در زمینه فروش این محصولات فعالیت داشته و می تواند به شما بالاترین کیفیت را ارائه کند. خرید این محصولات بسیار حساس بوده و باید برند های معتبر را انتخاب کنید. الکتروام کا به عنوان یکی از فروشگاه های مجاز کشور می تواند در تنوع بالایی این محصولات را به شما ارائه کند.