به گزارش تیتر داغ؛ این فرد تمامی لحظات خصوصی زندگی خانواده‌های آمریکایی را از طریق دوربین‌های مداربسته امنیتی زیر نظر می‌گرفت.

فرد مجرم تلسفورو آویلز نام دارد و ۳۵ ساله است. وی از نوامبر سال ۲۰۱۵ تا مارس سال ۲۰۲۰ مرتکب جرایم مذکور شده است. وی طی این مدت پشتیبان فنی شرکتی به نام ای دی تی بوده که خدمات امنیتی به منازل ارائه می کرده است.

این فرد خود با مراجعه به منازل مردم دوربین‌های امنیتی را در خانه‌های آنها نصب می‌کرد و به گونه‌ای این دوربین‌ها را تنظیم می‌کرد تا از طریق اپلیکیشن پالس شرکت ای دی تی در دسترس باشند.

شرکت ای دی تی می‌گوید این کارمند قوانین آن را نقض کرده و با افزودن ایمیل شخصی خود به اپلیکیشن پالس ای دی تی در جریان نصب و آزمایش دوربین‌ها به تصاویر آنها دسترسی داشته است. تخلف این فرد در ژانویه و فوریه سال ۲۰۲۰ و در زمانی کشف شد که برخی مشتریان ای دی تی از ثبت آدرس ایمیل آویلز در پیکربندی اپلیکیشن‌های پالس خود مطلع شدند و موضوع را به شرکت یادشده گزارش کردند.

این آمریکایی به دوربین‌های مداربسته ۲۰۰ مشتری ای دی تی دسترسی داشته و بیش از ۹۶۰۰ بار این کار را انجام داده است. وی به حداکثر ۵ سال زندان و پرداخت حداکثر ۲۵۰ هزار دلار جریمه محکوم خواهد شد. شرکت ای دی تی نیز به همین علت تحت تعقیب قرار گرفته است.